Jak se pracuje v Kolibříku?

Naši zaměstnanci dokazují, že pro nás handicap neexistuje!

Jedním z našich zaměstnanců je pan Tomáš Král, vícemistr ČR tělesně postižených, v plavání. „Tomáš“ je velice srdečný, pozitivní a energií sršící člověk, z kterého by si mohl vzít příklad kdokoliv z nás. Zeptali jsme se na několik otázek.

1) Jak jste se o nás dozvěděl?
Doporučení na Vaší firmu jsem dostal od trenéra plavání SK Kontakt BB Brno.

2) Váš dojem z první návštěvy Kolibříka?
První dojem byl velice pozitivní. Pohodová atmosféra, menší rodinné prostředí a v kolektivu převažující množství sličných žen (šibalský úsměv). Okamžitě se mě ujala personalistka a vysvětlila vše, co se týká zahájení práce v Kolibříku a odpověděla na všechny mé otázky ohledně práce i ostatních mých potřeb, protože jsem na vozíku.

3) Jaký byl začátek práce a co rozhodlo pracovat u nás?
Upřímně dost náročný. Neměl jsem žádné zkušenosti v oblasti telemarketingu, ale individuálním přístupem vedoucího týmu, zde nazýván supervizor, jsem překonal prvotní překážky a zůstal. Velký vliv na mé rozhodnutí zůstat měl i kolektiv spolupracovníků, který mi vždy ochotně poradil a pomohl. Vůbec jsem si nepřipadal mezi zkušenými kolegy jako nováček. Vedení firmy mi v začátcích plně vycházelo vstříc mým potřebám, takže nebylo moc nad čím přemýšlet.

4) Co Vám přináší práce v Kolibříku?
Mnoho nového a užitečného. Poznávám nové lidi, kolegy kolem sebe. Moc se zlepšilo moje vyjadřování k okolí a zmenšila moje ostýchavost. Co se týká profese, naučil jsem se základní telemarketingové dovednosti. Nejvíce jsem pyšný na zlepšení mé samostatnosti v pohybu na vozíku. Do práce jezdím část cesty autobusem a část absolvuji na vozíku bez doprovodu.

5) Prozradíte nám něco o sobě?
Je mi 25 let a od narození vlivem vývojové vady jsem na vozíku. Vystudoval jsem střední obchodní školu s maturitou, obor veřejně-správní. Volný čas věnuji plavání ve sportovním klubu tělesně postižených SK Kontakt BB Brno. V roce 2014 a 2015 jsem se na Mistrovství ČR tělesně postižených umístil na 2. místě v plavání na 50m, prsa. Rád si zahraji šachy, čtu detektivky a dobrodružné knihy. Občas chodím do přírody. Ze všeho nejvíc se věnuji své velké psí kamarádce, 14-leté Besince.

Doporučení všem :
- Nebát se učinit změnu ve svém životě
- Poznat a naučit se něco nového
- Nový kolektiv může přinést i nová přátelství
- I při handicapu se nebát začít pracovat